Bosch Bulaşık Makinesi Zaman Erteleme

Bosch bulaşık makinelerinde zaman erteleme özelliğini kullanmak için, bulaşık makinesinin kontrol panelinde bulunan zaman erteleme düğmesini kullanmanız gerekir. Zaman erteleme düğmesini çevirerek, bulaşık makinesinin ne kadar sonra çalışmasını istediğinizi seçebilirsiniz.

Bosch Bulaşık Makinesi Zaman Erteleme

Bosch bulaşık makineleri, kullanıcılarına sundukları çeşitli özelliklerle öne çıkıyor. Bu özelliklerden biri de zaman erteleme özelliği. Zaman erteleme özelliği, bulaşık makinesinin çalışmasını istediğiniz zamana ertelemenizi sağlayan bir özelliktir. Bu özellik sayesinde, bulaşıklarınızı makineye koyduğunuzda hemen çalıştırmak zorunda kalmazsınız. Örneğin, geceleri bulaşıklarınızı yıkamak istiyorsanız, zaman erteleme özelliğini kullanarak bulaşık makinesinin sabaha kadar çalışmasını sağlayabilirsiniz.

Bosch bulaşık makinelerinde zaman erteleme özelliğini kullanmak için, bulaşık makinesinin kontrol panelinde bulunan zaman erteleme düğmesini kullanmanız gerekir. Zaman erteleme düğmesini çevirerek, bulaşık makinesinin ne kadar sonra çalışmasını istediğinizi seçebilirsiniz. Zaman erteleme süresi, 1 saatten 24 saate kadar ayarlanabilir. 

Zaman erteleme özelliğini kullanırken dikkat etmeniz gereken bazı noktalar vardır. Bu noktalardan biri, bulaşık makinesinin kapağının kapalı olmasıdır. Kapağı açık bıraktığınızda, zaman erteleme özelliği çalışmaz. Diğer bir nokta ise, bulaşık makinesinin içindeki suyun sıcaklığının 50 derecenin altında olmasıdır. Su sıcaklığı 50 derecenin üzerindeyse, zaman erteleme özelliği çalışmaz.

Bosch bulaşık makinelerinde zaman erteleme özelliğini kullanmak, bulaşıklarınızı yıkamayı daha kolay ve rahat hale getirir. Bu özellik sayesinde, bulaşıklarınızı yıkamak için uygun bir zaman seçebilirsiniz.

Zaman erteleme özelliğinin faydaları

Zaman erteleme özelliğinin birçok faydası vardır. Bu faydalardan bazıları şunlardır:

Bulaşıklarınızı yıkamak için uygun bir zaman seçebilirsiniz. Örneğin, geceleri bulaşıklarınızı yıkamak istiyorsanız, zaman erteleme özelliğini kullanarak bulaşık makinesinin sabaha kadar çalışmasını sağlayabilirsiniz. Bu sayede, bulaşıklarınızı yıkamak için gece kalkmak zorunda kalmazsınız.

Enerji tasarrufu sağlayabilirsiniz. Bulaşıklarınızı geceleri yıkadığınızda, elektrik fiyatları genellikle daha düşüktür. Bu sayede, zaman erteleme özelliğini kullanarak enerji tasarrufu sağlayabilirsiniz.

Gürültü kirliliğini azaltabilirsiniz. Bulaşık makineleri, çalışırken gürültü çıkarabilir. Zaman erteleme özelliğini kullanarak bulaşık makinesini geceleri çalıştırdığınızda, gürültü kirliliğini azaltabilirsiniz.

Bosch Bulaşık Makinesi Zaman Erteleme

Zaman erteleme özelliğini kullanmanın yolları

Bosch bulaşık makinelerinde zaman erteleme özelliğini kullanmak için, bulaşık makinesinin kontrol panelinde bulunan zaman erteleme düğmesini kullanmanız gerekir. Zaman erteleme düğmesini çevirerek, bulaşık makinesinin ne kadar sonra çalışmasını istediğinizi seçebilirsiniz. Zaman erteleme süresi, 1 saatten 24 saate kadar ayarlanabilir.

Zaman erteleme özelliğini kullanmanın adımları şunlardır:

Bulaşık makinesinin kapağını kapatın.

Kontrol panelinde bulunan zaman erteleme düğmesini çevirerek, bulaşık makinesinin ne kadar sonra çalışmasını istediğinizi seçin.

Zaman erteleme düğmesini çevirdikten sonra, bulaşık makinesini çalıştırın.

Zaman erteleme özelliğiyle ilgili sorunlar

Zaman erteleme özelliğiyle ilgili bazı sorunlar yaşanabilir. Bu sorunlardan biri, bulaşık makinesinin kapağının açık olmasıdır. Kapağı açık bıraktığınızda, zaman erteleme özelliği çalışmaz. Diğer bir sorun ise, bulaşık makinesinin içindeki suyun sıcaklığının 50 derecenin altında olmasıdır. Su sıcaklığı 50 derecenin üzerindeyse, zaman erteleme özelliği çalışmaz.

Zaman erteleme özelliğiyle ilgili sorunlarla karşılaşırsanız, bulaşık makinesinin kullanım kılavuzuna bakmanız veya Bosch Yetkili Servisi ile iletişime geçmeniz gerekir.

Bir önceki yazımızda Bosch Bulaşık Makinesi Zaman Ayarı başlıklı makalemizi de okumanızı tavsiye ederiz.


  TIKLA ARA 444 2 846   Whatsapp Mesaj
Diğer Makaleler

İletişim

ile ilgili bilgi almak için iletişime geçebilirsiniz